Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 września 2020

Kicia Kocia uczy ekologii. Warsztaty w przedszkolu

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

Ekologia to bardzo ważna sprawa. O segregacji# śmieci, kolorach pojemników służących do zbierania odpadów, zanieczyszczaniu środowiska o tym m.in. mowa była podczas warsztatów z Kicią Kocią.

Animatorka Bajanka (Monika Skikiewicz) przyjechała do przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Kcyni z rezolutną bohaterką książeczek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej. W oparciu o przygody kotki prowadząca zajęcia nie tylko zapoznała dzieciaki z przygodami Kici Koci, ale przede wszystkim wykorzystując eksperymenty, przywiezione gadżety i słowo mówiła o potrzebie dbania o środowisko. Wszystkie grupy miały możliwość uczestniczenia w warsztatach. Każdy otrzymał dyplom przyjaciela Kici Koci. Warsztaty odbywały się w ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pt. „Kicia Kocia uczy ekologii” dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 6/2020, którego autorką jest Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Duda-Nowicka. Na potrzeby dalszej edukacji zakupiono także książeczki dla przedszkola z przygodami Kici Koci. Wcześniej w ramach tego projektu zakupiono także pojemnik na odchody zwierzęce, który zlokalizowany został przy wejściu do przedszkola.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)