Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 września 2020

Kicia Kocia uczy ekologii. Warsztaty w przedszkolu

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

Ekologia to bardzo ważna sprawa. O segregacji# śmieci, kolorach pojemników służących do zbierania odpadów, zanieczyszczaniu środowiska o tym m.in. mowa była podczas warsztatów z Kicią Kocią.

Animatorka Bajanka (Monika Skikiewicz) przyjechała do przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Kcyni z rezolutną bohaterką książeczek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej. W oparciu o przygody kotki prowadząca zajęcia nie tylko zapoznała dzieciaki z przygodami Kici Koci, ale przede wszystkim wykorzystując eksperymenty, przywiezione gadżety i słowo mówiła o potrzebie dbania o środowisko. Wszystkie grupy miały możliwość uczestniczenia w warsztatach. Każdy otrzymał dyplom przyjaciela Kici Koci. Warsztaty odbywały się w ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pt. „Kicia Kocia uczy ekologii” dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 6/2020, którego autorką jest Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Duda-Nowicka. Na potrzeby dalszej edukacji zakupiono także książeczki dla przedszkola z przygodami Kici Koci. Wcześniej w ramach tego projektu zakupiono także pojemnik na odchody zwierzęce, który zlokalizowany został przy wejściu do przedszkola.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)