Dziś mamy 22 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

25 września 2020

Kultura pałucka, pszczółkowe wariacje i ogródek sensoryczny. W przedszkolu dzieje się

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

Stowarzyszenie Marzenie działające przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni #w tym roku realizuje łącznie 5 projektów dofinansowanych z budżetu Gminy Kcynia oraz Powiatu Nakielskiego. W ostatnich dniach zakończono jeden z nich.

 24 września 2020 r. w dwóch grupach biorących udział w projekcie pn. „Pszczółka Maja – pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert 2/2020 przeprowadzono warsztaty. Dzieci wykonywały z zakupionych z projektu materiałów filcowe pszczółki. Warsztaty poprzedziły zajęcia plastyczne z wykorzystaniem kart pracy z zakupionych również w ramach projektu tablic edukacyjnych pn. ”Jak powstaje miód, chleb i cukier?”. Ostatnim elementem były zajęcia plenerowe z wykorzystaniem plansz, które zostały zamontowane w ogrodzie sensorycznym. W ramach kolejnego projektu, tym razem dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego, zakupiono kapelusze i korale pałuckie dla dziecięcej sekcji pałuckiej działającej w przedszkolu. Było to możliwe dzięki przyznanemu dofinansowaniu z Powiatu Nakielskiego na projekt pt. Organizacja II Przeglądu Dziecięcych Zespołów Pałuckich „Bo tutaj są Pałuki”. Ze względu na pandemię niemożliwa jest w tej chwili organizacja przeglądu, ale kulturę pałucką szerzyć można też na inne sposoby.

Jednocześnie trwają prace przy ogródku sensorycznym. Aktualnie z pomocą pracownika Urzędu Miejskiego p. Tomasza Brzezińskiego oraz p. Karola Stępień wymieniane jest ogrodzenie. Dziękujemy za pomoc także p. Burmistrzowi Markowi Szarudze i p. Andrzejce Ćwiklińskiej.

Pomysłodawczynią wspomnianych projektów jest Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Duda-Nowicka.

Materiał: Anna Duda-Nowicka Stowarzyszenie Marzenie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)