Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2021

Loteria szczepionkowa. Co z opodatkowaniem nagród?

Minister Tadeusz Kościński wspiera działania mające# zwiększyć zainteresowanie Polaków szczepieniami przeciw COVID-19. Wyrazem tego jest rozporządzenie, na mocy którego nagrody otrzymane w Loterii o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT.

Rozporządzenie zostało wydane na wniosek Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. – organizatora „Loterii Narodowego Programu Szczepień”, na mocy którego nagrody otrzymane w Loterii, o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT.

Rozporządzenie uzupełni rozwiązanie ustawowe zwalniające od podatku jednorazowe wygrane w loteriach promocyjnych o wartości niższej niż 2 280 zł.

Dzięki temu wszystkie nagrody otrzymane w „Loterii Narodowego Programu Szczepień” będą zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Rozporządzenie zostało podpisane przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej 12 lipca br. Weszło w życie 14 lipca 2021 r.

Materiał: Ministerstwo Finansów

Oceń artykuł: 35 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 21 (37)

  Kolo, w dniu 19-07-2021 10:19:55 napisał:

  Już raz ta partia na rozdawnictwo złapała swoich wyborców. Teraz ambasadorom programów plus żyje się najlepiej, a Ty podatniku tyraj na nich wszystkich. Dołożyli + dla dzieci do szkoły... ZUS w górę... Loteria szczepionkowa z kieszeni podatników i ludzie lecą się szczepić preparatem... nieprzebadanym, dopuszczonym warunkowo, zgony i NOP od zatrzęsienia, ludzie po szczypawce chorują, teraz by się wyzbyć gówna mieszanka produktów różnych producentów... A Minister Zdrowia tylko zaciera rączki, znowu Juda rzuci srebrnikami... Jesień... zaszczepieni będą padać jak muchy... Zdrowia. Apokalipsa = odsłanianie, odbywa się na naszych oczach... tylko zbyt wielu śpi i może się już nie obudzić...

  odpowiedz

  • -23 (33)

  Tussk, w dniu 19-07-2021 11:25:54 napisał:

  To ciekawe...za po to podatków nie płaciłes?!!!I i to większe!! A ile pieniędzy wróciło do ludzi?? ( no może do swoich ) pomyśl trochę...

  odpowiedz

  • 22 (28)

  Krytyk Społeczny, w dniu 19-07-2021 13:50:25 napisał:

  No ale tej władzy rozdawnictwo pieniędzy cudzych lub podatników najlepiej wychodzi.Do tego w sposób cyniczny głoszą że to pieniądze PiS ;-)

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Komunista, w dniu 19-07-2021 16:24:01 napisał:

  Czyżby pisowskie mendy wygraly tak przypadkiem kak to było w paragonowej ?

  odpowiedz

  • 12 (16)

  Kolo, w dniu 20-07-2021 00:11:59 napisał:

  Tussk, co Ty wypisujesz? ZUS ile miałeś? 900zł teraz jeest 1457zł za samo to, że masz firmę. Vat na rok PO podniosło do 23% a masz to utrzymane bez zmiany. Dowalili ile nowych podatków, by było na programy plusowe, tylko, że to my na to wykładamy sami...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Kolo, w dniu 21-07-2021 12:33:13 napisał:

  PO zostawiło coś w budżecie? Co Ty plecisz?... Człowieku a słyszałeś o długu publicznym? Słyszałeś, że PiS zapożyczyło się na grubą flotę, by mieć na opłacenia programów + oraz służby mundurowe by miał ich kto bronić? Zakupy broni za grube miliony? Słyszałeś o tym? Czy wiesz tylko to co TV powie? Po co nowe podatki? Skąd te wszystkie podwyżki, pożyczki itd. Poprostu się nie spina budżet, ta władza ma się ku schyłkowi, ale jeszcze pomęczą nas podwyżkami... kładą rolnictwo (tutaj rolnik sam sobie winien, tak głosował), ministrami ludzie, którzy nie powinni być na stanowisku... przykład? Minister Zdrowia - ekonomista.... chyba coś nie gra, co? Analizujcie sami wszystkie wiadomości, bo ostatnio to nam serwują taki syf informacyjny.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Blacharstwo
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)