Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

12 maja 2024

"Niebieskie Igrzyska”. Dobra zabawa i duże zaangażowanie dzieci

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni po raz pierwszy zorganizowało# „Niebieskie Igrzyska”, ogólnopolskie integracyjne zawody sportowe, których celem było zwiększenie wrażliwości i świadomości w zakresie zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także kształtowania prospołecznych postaw obywatelskich opartych na szacunku i tolerancji.

„Niebieskie Igrzyska” bowiem są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, a także Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, realizowanego w miesiącu kwietniu.

16 kwietnia odbyły się sensoryczne „Niebieskie Igrzyska”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki były ubrane w kolorze niebieskim, a sale oraz budynek przedszkola m.in. udekorowane pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci, związanymi z tematyką „Niebieskich Igrzysk”.

„Niebieskie Igrzyska” rozpoczęliśmy od części edukacyjnej. Dzieciom został zaprezentowany film pt. „Autyzm” Aleksandry Schulz. Po projekcji filmu odbyła się pogadanka na temat treści filmu oraz doświadczeń dzieci. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do realizacji części sportowej, przejścia po torze sensorycznym. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy „Hymn Niebieskich Igrzysk”.

W kwietniu odbywały się również warsztaty, w poszczególnych grupach związanych z tematyką autyzmu.

Lokalna społeczność na bieżąco była informowana o wydarzeniach związanych z „Niebieskimi Igrzyskami” realizowanych w naszym przedszkolu. Podczas spacerów przedszkolaki rozdawały mieszkańcom ulotki dotyczące „Niebieskich Igrzysk”. Dziękujemy Urzędowi  Miejskiemu za wydrukowanie plakatów, które zostały zamieszczone w gablotach informacyjnych, witrynach lokalnych sklepów.

Realizacja „Niebieskich Igrzysk” w naszym przedszkolu okazała się gwarancją dobrej zabawy i ogromnego zaangażowania dzieci w proponowane aktywności oraz przekazywane treści dotyczące spektrum autyzmu.

Materiał: Koordynator „Niebieskich Igrzysk”: Iwona Kozłowska / Współorganizatorki: Anika Borowska, Ewelina Chudzik

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)