Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

fot. powierzone
Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.
W dniu 19 stycznia 2023 roku odbył się II etap konkursu, którego współorganizatorami są Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy. Do intelektualnych zmagań przystąpiło 104 uczniów z całego województwa, którzy spośród kilkuset przebrnęli I etap na poziomie miast współorganizatorów. 10 najlepszych spotka się w marcowym finale. Nasz region w II etapie reprezentowało sześcioro uczniów.
Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się Oliwia Żywicka reprezentująca Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią i Tymoteusz Sobczak reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
W finale zadaniem uczniów będzie przygotowanie w formie pisemnej i multimedialnej swojego autorskiego projektu dotyczącego przeciwdziałania problemom występującym w środowisku szkolnym lub w miejscu zamieszkania. Projekt może obejmować tematy z zakresu m.in. ładu i porządku publicznego, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ekologii, przeciwdziałania uzależnieniom, przeciwdziałania przemocy.
Całość pracy będzie oceniana przez komisję konkursową przed którą każdy z uczestników będzie miał 10 minut aby przekonać o słuszności swoich propozycji poprawienia stanu bezpieczeństwa w opisanym przez siebie rejonie.
XI Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym.
Zwycięzca Olimpiady otrzymuje Nagrodę - opłacone 3-letnie studia na wybranym przez siebie kierunku kształcenia, prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.
Nauczyciel – koordynator zwycięzcy Olimpiady otrzymuje studia podyplomowe oraz prawo do udziału w bezpłatnym szkoleniu prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, a na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Finał odbędzie się w auli budynku WSB w Toruniu w dniu 31 marca 2023 roku.
Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Koordynator regionalny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Trening biegowy w Gołańczy. Uczniowie doskonale wywiązali się z zadania
- "Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję
- Zaangażowani w "święto ekologii". Sprzątanie rozpoczęła klasa czwarta
- Wycieczka do Biskupina. Poznali historię kultury słowiańskiej i pałuckiej
- Było kilka nieprawidłowości. Co wykazały kontrole?
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)