Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Ostatni wykład. Prelekcję wygłosił Rafał Bagrowski

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

Ostatni wykład dla UTW poprowadził prelegent #Rafał Bagrowski, pasjonat dyplomacji, od 2015 roku związany z działalnością na rzecz Studentów, ekspert m.in. z zakresu savoir-vivre, którym postanowił dzielić się z innymi.

Studenci dowiedzieli się m.in. jak można komunikować się z kucharzem w restauracji, co literatura savoir – vivre mówi o piciu kawy, kto miał najszerszą tytulaturę w historii, kiedy się nie witamy oraz w jakiej sytuacji lepiej być spóźnionym. Poznali również formalne ułożenie zastawy stołowej na stole i sztućców po jedzeniu.

Po części wykładowej przyszedł czas na niespodziankę, przygotowaną specjalnie dla studentów a mianowicie występ chóru Akatyst pod kierownictwem Agnieszki Maciejewskiej. Chórzystki otrzymały z rąk Burmistrza Kcyni koszulki promocyjne z logo Kcyni, a wszystko to z okazji obchodzonego w listopadzie ubiegłego roku, 20-lecia działalności.

- W imieniu swoim i samorządu dziękuję za tak godne reprezentowanie nas w skali całego kraju, za dzisiejszy dzień i uświetnienie tej pięknej uroczystości – mówił Burmistrz Kcyni.

Dyrektor Centrum  Ilona Kurdelska dziękowała przewodniczącej UTW Janinie Paszkiewicz, wszystkim słuchaczom oraz Burmistrzowi Kcyni.

Na sam koniec każdy ze studentów otrzymał formalnie dyplom ukończenia kolejnego roku akademickiego.

Materiał: Ilona Kurdelska / GCKiB w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)