Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Zakończono szkolenia dla uczniów

fot. MLUKS

fot. MLUKS "Orlik" Kcynia

Zakończyliśmy ostatnie szkolenia z #pierwszej pomocy przedmedycznej.

W warsztatach "Wiemy jak ratować życie" wzięli udział uczniowie Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie oraz I Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, a w warsztatach "Jedzie do ciebie karetka pogotowia" uczniowie Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie oraz Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Warsztaty prowadzą ratwonicy medyczni z firmy HELPMED p.Katarzyna Kosecka-Botwicz i p. Adrian Zieńczuk. 

Teraz przed nami ostatni etap. 6 czerwca w Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni na ul. Wyrzyskiej X gminny oraz IX powiatowy konkurs pierwszej pomocy przedmeczynej. Będzie razem 9 szkół.

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)