Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2024

Początek ferii na lodowisku. Dużo radości mimo upadków

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Tradycją Szkoły Podstawowej #im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie jest coroczny wyjazd na lodowisko podczas zimowych ferii. Nie inaczej było w tym roku.

49 - osobowa grupa naszych uczniów pod opieką nauczycieli: p. Aleksandry Kubackiej, p. Marii Kamińskiej, p. Katarzyny Orzechowskiej i p. Małgorzaty Osial udała się w poniedziałkowy ranek (12 lutego 2024 r.) na lodowisko do Mogilna.

Początkujący uczniowie z pomocą pingwinków stawiali pierwsze kroki na lodzie, a bardziej zaawansowani doskonalili swój "warsztat". Zabawa na lodzie trwała 1,5 godz. Towarzyszyło jej dużo radości, uśmiechu (nawet mimo upadków) i dużo wspólnej zabawy. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do swoich domów.

Materiał: Maria Kamińska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)