Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 marca 2024

Podsumowanie akcji "Góra Grosza". Uczniowie uzbierali ponad 64 kg monet

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną# dla dzieci wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym.

Akcja Towarzystwa Nasz Dom trwała od początku listopada do końca lutego i polegała na zbiórce monet. Ważnym celem było także uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą stworzyć fundusz pomocy wielu dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. W akcji wzięli udział uczniowie klas 4 - 8. Uzbieraliśmy ponad 64 kg monet, co przeniosło się na kwotę 1554 złotych i 22 groszy. Posegregowane i policzone monety zostały zapakowane w 8 paczek i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim uczniom dziękujemy za każdy grosik.

Materiał: Renata Pulikowska / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)