Pouczające spotkanie w kcyńskim ZST. Rozmawiano o relacjach

fot. ZST w Kcyni
17 maja w klasie 1a Szkoły Branżowej odbyły się# dwugodzinne zajęcia na temat rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych uczniów.
Spotkanie zostało przeprowadzone przez Panią Joannę Rygielską oraz Panią Aleksandrę Nowicką-Martinez z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szubinie.
Na zajęciach podjęto m.in. zagadnienie relacji międzyludzkich oraz tego, co je buduje, a co niszczy. Młodzież wypowiadała się na temat osobistych doświadczeń związanych z powyższym tematem. Dodatkowo poruszono kwestię tego, jak ważnym czynnikiem kształtującym relacje jest rozmowa i uświadomiono młodzieży, jak często popełniamy błędy w ocenie innych, patrząc na nich przez pryzmat stereotypów.
Materiał: Monika Dąbrowska - ZST w Kcyni
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Konkurs plastyczny "Znak Polski Walczącej" rozstrzygnięty. Uczenica SP Mycielewo laureatką
- Wyspiański zakończył rok szkolny. Podziękowano uczniom za intensywną pracę
- Wręczanie świadectw w ZSS w Kcyni. Wiadomo, kto będzie nowym dyrektorem szkoły
- "Drugie życie". Gminny konkurs rozstrzygnięty!
- Długi spacer śladami przeszłości. Uczniowie spojrzeli na Kcynię z innej perspektywy
Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.
(czytaj więcej)Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?
(czytaj więcej)Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.
(czytaj więcej)Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).
(czytaj więcej)