Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 maja 2024

Poznali tajniki pracy strażaka. Cenne wskazówki dla uczniów

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wiele osób w naszym# otoczeniu związanych jest ze służbą strażacką – tak, służbą, bo być strażakiem to właśnie służyć i pomagać innym. To poświęcenie swojego czasu, zaangażowanie w życie społeczne i oddanie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie.

W poniedziałek, 6 maja uczniowie klasy Ia, Ib oraz Ic wraz z Paniami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni.

Już na samym początku zostaliśmy przywitani przez Pana Michała Modlińskiego, który przybliżył dzieciom pracę strażaka, przypomniał również pod jaki numer alarmowy należy zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Spotkanie miało charakter profilaktyczny. Celem tego dnia było wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa, poznania pracy strażaka oraz demonstrację sprzętu strażackiego. Ten dzień przysporzył dzieciom ogromnych emocji.

Kolejną atrakcją było lanie wody z węża strażackiego. Na zakończenie przez chwile wszyscy mogliśmy poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Modlińskiego za zaangażowanie i przekazanie dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. A my jako społeczność szkolna życzymy wszystkim strażakom "tyle samo powrotów, co wyjazdów"!

Materiał: Aleksandra Modlińska / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)