Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Poznały kulturę, tradycje i symbole. Daleka podróż do Azji

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 18 listopada Pszczółki wybrały się w daleką podróż do Azji. Dzieci zwiedziły trzy azjatyckie kraje: Chiny, Japonię i Indie.

Poznały kulturę, tradycje i symbole tych państw, a także tradycyjne stroje i potrawy. Dowiedziały się jak wygląda życie dzieci, w jaki sposób spędzają czas wolny. Pszczółki mogły nawet poczuć się trochę jak dzieci z Azji spożywając posiłek za pomocą pałeczek i przebierając się w tradycyjne ubrania.

Miały też okazję poznać zapach wielu przypraw i ziół oraz smak marynowanego imbiru, kiełków fasoli mung czy pędów bambusa. Była to pierwsza podróż Pszczółek w ramach innowacji "Ciekawi świata - kulturowa podróż po globie".

Materiał: Katarzyna Cybulska / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)