Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Poznały kulturę, tradycje i symbole. Daleka podróż do Azji

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 18 listopada Pszczółki wybrały się w daleką podróż do Azji. Dzieci zwiedziły trzy azjatyckie kraje: Chiny, Japonię i Indie.

Poznały kulturę, tradycje i symbole tych państw, a także tradycyjne stroje i potrawy. Dowiedziały się jak wygląda życie dzieci, w jaki sposób spędzają czas wolny. Pszczółki mogły nawet poczuć się trochę jak dzieci z Azji spożywając posiłek za pomocą pałeczek i przebierając się w tradycyjne ubrania.

Miały też okazję poznać zapach wielu przypraw i ziół oraz smak marynowanego imbiru, kiełków fasoli mung czy pędów bambusa. Była to pierwsza podróż Pszczółek w ramach innowacji "Ciekawi świata - kulturowa podróż po globie".

Materiał: Katarzyna Cybulska / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)