Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Przejechali rowerami przez gminę Kcynię. Pogoda im dopisała

fot. UM w Kcyni

fot. UM w Kcyni

Upalna, słoneczna pogoda nie przeszkodziła# wytrwałym użytkownikom rowerowej jazdy jechać w trzecim już rajdzie w ramach Aktywne Miasta zorganizowanym przez Urząd Miejski we współpracy z KTG im. K. Bachledy przy ZP w Kcyni.

Uczestnicy wyruszyli jednak wcześniej niż planowano, ze względu na aurę. Po krótkim wprowadzeniu Jacka Maćkowskiego wyjechano na trasę, która prowadziła przez Łankowice, Iwno, Gromadno, Tupadły. W Gromadnie uczestnicy zwiedzili głazy narzutowe będące pomnikami przyrody, a także weszli na najwyższe wzniesienie ma Pałukach tzw. CHEŁMIANKI. Na trasie przejazu czekała ich niespodzianka także kulinarna. Pan Piotr Siuda z Nadleśnictwa Szubin opowiedział pokrótce o lasach na terenie gminy i o tym czym zajmują się leśnicy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, szczególnie zaś gościom z Nakła, Paterka i Bydgoszczy Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy.

Materiał: Anna Duda-Nowicka - UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)