Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 marca 2024

Rozmowy o dinozaurach i film edukacyjny. Nie zabrakło ciekawych zdjęć

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Mimo iż te prehistoryczne stworzenia wyginęły miliony lat temu #do dziś uwielbiane są przez dzieci – Dinozaury, bo o nich mowa obchodzą swoje święto 26 lutego.

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki omawiały związaną z nimi tematykę. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak żyły, czym się odżywiały i jak wyglądały. Nie zabrakło ciekawych zajęć takich jak między innymi „wykopaliska” czy podziwianie plansz z dinozaurami z wykorzystaniem okularów 3D. Dzieci obejrzały również filmy edukacyjne przedstawiające historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki oraz wykonały prace plastyczne które można podziwiać na naszych gazetkach. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przyniesione książki oraz figurki dinozaurów.

Materiał: Ewelina Stoltmann / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)