Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2023

Sesja pełna uchwał i sprawozdań. Obradowali kcyńscy radni

fot. screen z transmisji sesji

fot. screen z transmisji sesji

26 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kcyni odbyła się LVI Sesja Rady Miejskiej w Kcyni. Radni podjęli tego dnia szereg uchwał.

Sesję otworzył przewodniczący kcyńskiej rady miejskiej Jan Kurant. Po stwierdzeniu quorum i przyjęciu porządku obrad sesji, swoje sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym wygłosił burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

W dalszej kolejności zapoznano się również z sprawozdaniami z działalności rady miejskiej oraz stałych komisji rady miejskiej za 2022 rok.

Kolejnym punktem były interpelacje i wnioski radnych, do których Marek Szaruga odniósł się pod koniec sesji. Ważnym elementem dyskusji było także omówienie awarii wodociągowej. Taka sytuacja zagraża zachowaniu ciągłości w dostawie wody dla miejscowości Ludwikowo, Kowalewko, Piotrowo, Weronika, Kowalewko-Folwark, Paulinie, Józefkowie, Studzienkach i Sipiorach. Z uwagi na zakończenie gwarancji inwestycji, gmina będzie musiała dokonać naprawy we własnym zakresie.

Następnie radni przystąpili do podejmowanie uchwał w sprawie: zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2022 rok, ustanowienia programu osłonowego "Posiłek w domu i szkole" na lata 2019-2023; określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie wsparcia w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem rządowym "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019 - 2023; zmiany Statutu Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kcyni; zmiany regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Kcynia; zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kcynia; wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości gruntowej położonej w Grocholinie; zniesienia formy ochrony z jednego drzewa wchodzącego w skład grupowego pomnika przyrody pn. "Aleja przydroża złożona z 400 drzew" rosnącego na działce nr 199 - obręb Grocholin, gmina Kcynia; określenia stawki za 1 km przebiegu pojazdu w Gminie Kcynia do obliczenia zwrotu rodzicom kosztów jednorazowego przewozu dzieci, młodzieży i uczniów oraz rodziców.

Oceń artykuł: 1 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (15)

  Hendrixa, w dniu 26-01-2023 16:20:29 napisał:

  Bardzo piękna i podniosła sesja wiele uchwał. Oby tylko mieszkańcy mieli czas z nimi się zapoznać a nie tylko w kółko gadali że w kcyni nic się nie dzieje, bo się dzieje i to dużo.

  odpowiedz

  • 10 (14)

  Rt, w dniu 26-01-2023 17:28:56 napisał:

  I kasiorka wpadła za nic nie robienie .

  odpowiedz

  • 6 (20)

  Karol, w dniu 26-01-2023 18:57:26 napisał:

  Jaka piękna Sesja, Kcynia umiera , zero rozwoju , wielkie inwestycje przez tyle lat - Centrum Kultury i Oczyszczalnia i tylko tyle , popatrzcie ile dzieje się w Sadkach i Mroczy z tym Burmistrzem i Przewodniczącym wszystko powoli umiera i tyle w temacie !!!!!!!

  odpowiedz

  • -8 (14)

  Hendrixa , w dniu 26-01-2023 20:13:29 napisał:

  Do Karol: co chciales więcej mamy tutaj światowej sławy naukowców około 20 zasłużonych obywateli ,miasta partnerskie co więcej jeszcze byś chciał może burdel ci się marzy

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Malajs, w dniu 27-01-2023 07:55:22 napisał:

  Niech powiedzą ile zaoszczędzili na wyłączaniu świateł w nocy….. niech tez przedstawia koszta montowania urządzeń to wyłączania tych świateł ile setek tysięcy to bedxie kosztować ? Za ile lat się zwrócą ? Nie taniej żarówki energooszczędne założyć i tym samym faktycznie i realnie oszczędzać zachowując ten sam poziom bezpieczeństwa ? Duży łeb z dzień straszy swoją uroda w tej kamizelce a co to będzie po ciemku ? xD sam się boi 1 konfitura kcyńska

  odpowiedz

  • 1 (9)

  poirytowany, w dniu 27-01-2023 08:57:36 napisał:

  a czego się spodziewacie skoro u steru jest "Marek Likwidator i Jan nie-rozwój" na emerytury i ciepłych kapci pilnować a nie do zarządzania gminą

  odpowiedz

  • 1 (3)

  emeryt, w dniu 27-01-2023 11:48:38 napisał:

  a ja wozilem dzieci do szkoly 10 lat i ani zlotowki nie dostalem

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Pis, w dniu 27-01-2023 17:23:05 napisał:

  Do emeryt bo dzieci to się robi wczesniej nie na emeryturze

  odpowiedz

  • 2 (6)

  a, w dniu 27-01-2023 20:54:44 napisał:

  Kto to pisał ten artykuł? Ostatnio zrobił się typowy brukowiec.Papierowe wydanie tez nie lepsze.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)