Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka przez zabawę

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia #już za nami. W piątek, 17 listopada 2023r. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczestniczyła w akcji edukacyjnej ŚDTM.

Od wielu lat jest to dla nas matematyczne święto. Wszyscy powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia przez cały tydzień po to, aby ostatniego dnia zdać egzamin i zdobyć tytuł eksperta tabliczki mnożenia. W ostatnich dniach dodatkowo królowały łapki, dłonie, palce…, które okazały się bardzo pomocne w rozgryzaniu matematycznych problemów. Bawiliśmy się i przy tym uczyliśmy, świętowaliśmy i zdobywaliśmy odznaczenia. Oswajaliśmy matematykę.

Podziękowania dla ekipy z 7a oraz 5b oraz nauczycieli matematyki. Do zobaczenia za rok na Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Materiał: Marzenna Lulka / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)