Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

21 października 2021

Szkolenie strzeleckie w teorii i praktyce dla funkcjonariuszy zakładu karnego

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

Doskonalenie posiadanych umiejętności stanowi istotny czynnik w# rozwoju zawodowym i wpływa na jakość wykonywania obowiązków służbowych. Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni w różnych obszarach, aby jak najlepiej chronić społeczeństwo przed sprawcami przestępstw.

Bezpieczeństwo priorytetem dla Służby Więziennej

Na Służbie Więziennej spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu i jego ochrona przed sprawcami przestępstw, osadzonymi w jednostkach penitencjarnych, a także zapewnienie w zakładach karnych i aresztach śledczych porządku. Formacja jaką jest Służba Więzienna wymaga stosowania zabezpieczeń adekwatnych do zagrożenia. Realizacja powyższego wymaga doskonalenia posiadanych przez funkcjonariuszy umiejętności, w tym także strzeleckich.

Szkolenie strzeleckie w teorii i praktyce

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach posiadający uprawnienia do posługiwania się wymaganą jednostką broni doskonalili posiadane umiejętności na strzelnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewku. Przed przystapieniem do strzelania komisja powołana przez Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach sprawdziła u funkcjonariuszy znajomość przepisów dotyczących użycia lub wykorzystania broni palnej i śrdków przymusu pezpośredniego oraz tryb postępowania przed i po użyciu lub wykorzystaniu broni palnej i środków przymusu bezpośredniego. Sprawdzeniu podlegała także znajomość budowy broni, zasad działania i posługiwania się bronią w sposób bezpieczny jak i znajomość obowiązków użytkowanika uzbrojenia i środków ochrony.

Cel szkolenia

Szkolenia przeprowadzane są w celu doskonalenia umiejętności posługiwania się bronią, przygotowania funkcjonariuszy do zagrożeń podczas wykonywanych zadań, a co za tym idzie, dobrego wykonywania obowiązków związanych ze specyfiką służby. Powyższe pozwala na pełną ochronę społeczeństwa i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych wynikających z używania broni.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)