Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Szkolny konkurs historyczny. Znamy już zwycięzców

fot. pow.

fot. pow.

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej# w Dobieszewie odbył się konkurs historyczny pod hasłem: "Droga polski do odzyskania niepodległości", który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka historii p. Ewelina Cieżak-Iwińska.

Udział mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie z klas V – VIII. Konkurs odbył się w poniedziałek 6 listopada br. Uczestnicy zmagali się z pisaniem testu, który zawierał zadania typu zamkniętego i otwartego. Aby sobie z testem poradzić należało się do konkursu sumiennie przygotować.

W tym roku laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Marcin Wilk (klasa VII)
II miejsce – Oliwier Górny (klasa VII)
III miejsce – Jakub Będzitko (klasa VI)

Zwycięzcy otrzymali m.in. nagrody książkowe, które ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców, za co organizator serdecznie dziękuję. Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy.

Materiał: Ewelina Cieżak-Iwińska / SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)