Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

03 lutego 2024

Tańce, loteria i przedstawienie. Bal karnawałowy w Rozstrzębowie

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

W ostatni piątek stycznia w Szkole Podstawowej# im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie miał miejsce bal karnawałowy.

Zabawa ta, to tradycyjna uroczystość, która odbywa się pod koniec pierwszego semestru nauki. W tym roku społeczność szkolną swą obecnością zaszczycili: Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury w Urzędzie Miejskim w Kcyni pan Rafał Woźniak, radni gminni: pan Ryszard Korbal, pan Tadeusz Lepper i pan Mirosław Pezacki, radny powiatu pan Ryszard Bagnerowski oraz pan Stanisław Grabarski  - sołtys wsi Tupadły, pan Paweł Kiepiela - sołtys wsi Szczepice, pan Tadeusz Owedyk - sołtys wsi Studzienki, a także emerytowane pracownice szkoły panie: Teresa Tomczak, Halina Kosińska i Urszula Guzik.

Goście oraz obecni uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Jestem Twoją Bajką…” w wykonaniu klasy VI przy wsparciu przedstawicieli klas II, III, IV i V. Niespodzianką w tym roku był udział rodziców – trzy mamy wcieliły się w role: Baja, Baby Jagi i Złej Królowej.

Kolejnymi atrakcjami były tańce z ogromnym, białym Misiem Dyziem, loteria fantowa, ciesząca się, jak co roku, dużym zainteresowaniem, a także długo wyczekiwane spotkanie z gwiazdorem , który obdarował dzieci upominkami ufundowanymi przez rodziców. Przygotowali oni również słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych. O oprawę muzyczną i świetną zabawę zadbała DJ Ewelina.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)