Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Uczestnikom marszu dopisała pogoda. Trasa liczyła niemal 8 kilometrów

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

Wczoraj, tj. 16 marca w czwartek, rozpoczęliśmy III sezon cyklu "Sołectwa z kijkami".

Dopisała piękna, słoneczna, bezwietrzna pogoda, choć jak dotąd wiosna nas jeszcze na dobre nie przywitała… Uczestnicy zmierzyli się z niemal 8 kilometrową trasą wiodącą ścieżkami polnymi i leśnymi przy malowniczo zachodzącym słońcu. Trasę pokonali wszyscy!

Po marszu czekał na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez KGW m.in. ziemniaki w mundurkach z twarożkiem, chleb ze smalcem i ogórkiem, bigos, ciasta i ciepłe gofry z konfiturami.

Z serca dziękujemy za poczęstunek i przemiłą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dotarły do Turzyna, by w tegorocznej edycji poznawać piękne tereny gminy Kcynia, świetnie się przy tym bawiąc. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Szarudze za objęcie patronatem III cyklu sołectw z kijkami, za wsparcie naszych działań, za zaufanie.

Wczorajszy marsz realizowany był w ramach projektu Fundacji BGK – Generacja 6.0. Kolejne marsze zaplanowane są w sołectwie Piotrowo, Górki Zagajne, Sierniki, Nowa Wieś Not., Łankowice.

Szczegóły już wkrótce. Zapraszamy!

Materiał: Ewa Hałas / UM Kcynia

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)