Dziś mamy 26 marca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Uczestnikom marszu dopisała pogoda. Trasa liczyła niemal 8 kilometrów

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

Wczoraj, tj. 16 marca w czwartek, rozpoczęliśmy III sezon cyklu "Sołectwa z kijkami".

Dopisała piękna, słoneczna, bezwietrzna pogoda, choć jak dotąd wiosna nas jeszcze na dobre nie przywitała… Uczestnicy zmierzyli się z niemal 8 kilometrową trasą wiodącą ścieżkami polnymi i leśnymi przy malowniczo zachodzącym słońcu. Trasę pokonali wszyscy!

Po marszu czekał na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez KGW m.in. ziemniaki w mundurkach z twarożkiem, chleb ze smalcem i ogórkiem, bigos, ciasta i ciepłe gofry z konfiturami.

Z serca dziękujemy za poczęstunek i przemiłą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dotarły do Turzyna, by w tegorocznej edycji poznawać piękne tereny gminy Kcynia, świetnie się przy tym bawiąc. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Szarudze za objęcie patronatem III cyklu sołectw z kijkami, za wsparcie naszych działań, za zaufanie.

Wczorajszy marsz realizowany był w ramach projektu Fundacji BGK – Generacja 6.0. Kolejne marsze zaplanowane są w sołectwie Piotrowo, Górki Zagajne, Sierniki, Nowa Wieś Not., Łankowice.

Szczegóły już wkrótce. Zapraszamy!

Materiał: Ewa Hałas / UM Kcynia

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)