Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 marca 2024

Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek

fot. Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

fot. Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Dnia 13 marca w Przedszkolu Miejskim# im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.

Dzieci z grupy Żabki zaprezentowały między innymi aktywne słuchanie muzyki wg. Batti Strausa z wykorzystaniem bum bum rurek, krótkie wierszyki oraz piosenkę z pokazywaniem w języku angielskiem „one little finger”. Nie zabrakło również Pałuckiego akcentu w postaci odśpiewania piosenki „Posłała mnie matka”. Na rodziców oraz dzieci czekał również quiz ze znajomości naszego Przedszkola. Dzieci wraz z Rodzicami uroczyście wygłosiły akt ślubowania i pozostało już tylko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamienić je w prawdziwe przedszkolaki.

Na koniec przyszedł czas na wręczenie drobnych upominków oraz słodki poczęstunek. Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział w uroczystości.

Materiał: Ewelina Stoltmann, Iwona Kozłowska / Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)