Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

"Usłyszał huk i wołanie o pomoc". Policjant ruszył na ratunek

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Asp. szt. Rafał Makowczyński #Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Nakle słysząc huk i wołanie o pomoc bez chwili wahania ruszył w kierunku, skąd usłyszał odgłosy. Będąc jako pierwszy na miejscu zdarzenia, natychmiast zaczął udzielać pomocy poszkodowanej kobiecie, która po tym, jak uderzyła w sarnę, zakończyła jazdę ostatecznie na drzewie. Jak się okazało miała prawie promil alkoholu w organizmie.

W nocy (14.05.24), przed godziną 03.00, asp. szt.  Rafał Makowczyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Nakle, będąc już po służbie w domu, usłyszał głośny huk, a gdy wybiegł na zewnątrz wołanie o pomoc. Natychmiast wezwał służby ratunkowe, a sam ruszył w kierunku skąd dobiegał głos. Po przejechaniu kilkunastu metrów zauważył słup ognia.

Jak się okazało, 20–letnia mieszkanka gminy Kcynia, jadąca seatem toledo z Nakła w kierunku Kcyni, uderzyła w przebiegającą przez jezdnię sarnę. W wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi, a następnie nasypu. Kiedy uderzyła w drzewo pojazd stanął w płomieniach i całkowicie spłonął.

Policjant natychmiast zaczął udzielać pomocy kobiecie, która o własnych siłach wydostała się z pojazdu i do czasu przybycia ratowników czuwał nad jej stanem zdrowia. Sprawdził też, czy w pojeździe nie znajdują się inne osoby.

Przybyli na miejsce zaalarmowani o zdarzeniu policjanci w służbie, sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Kontrola wykazała w jej organizmie prawie promil alkoholu.

20-latka została przetransportowana do szpitala.

Czynności w sprawie prowadzą nakielscy policjanci.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 52 28

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)