Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 marca 2024

W szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Uroczyste śniadanie

fot. powierzone

fot. powierzone

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Szkole Podstawowej# im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie rozpoczęły się już przed niedzielą palmową.

Jak co roku uczniowie klas młodszych wykonali wielkanocne palmy. W oddziale przedszkolnym dzieci wraz z rodzicami stworzyły z siana  przepiękne, okazałe zające.

W ramach działania wolontariatu przygotowano świąteczne kartki z życzeniami, z którymi uczniowie zawitali do osób starszych i samotnych.

Podsumowaniem było uroczyste śniadanie wielkanocne. Starsi uczniowie przystroili świąteczny stół, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Następnie w uroczystym nastroju zaprosili wszystkich do odsłuchania programu słowno-muzycznego, przedstawiającego szczególny okres w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, tzw. Triduum Paschalnego.

Młodsi uczniowie natomiast, recytując wiersze, przypomnieli nam symbole świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wspólnie z nimi mogliśmy odśpiewać pieśni: "Zmartwychwstał Pan", "Alleluja" i "Kogucik".

Życzymy wszystkim, aby nastrój świątecznej radości trwał w nas jak najdłużej.

Materiał: Paulina Kuberacka / Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)