Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 marca 2024

Wicemistrzynie województwa. Srebrny medal w piłce ręcznej dziewcząt

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Wczoraj w Brodnicy odbył się finał wojewódzki #igrzysk dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze szkoły: SP 3 Wąbrzeźno, ZSP 2 w Strzelnie, SP Kcynia oraz gospodarze SP 7 Brodnica.

Nasza drużyna rozegrała dwa spotkania (wynik z drużyną z Wąbrzeźna 14-2 zaliczony został z półfinału). W pierwszym spotkaniu pokonujemy Strzelno 11-7. Mecz z Brodnicą decydował o złotym medalu. Spotkanie było bardzo zacięte. Nasz zespół prowadził większość spotkania. Jednak w końcówce lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 8-6. Gratulujemy!

- Jestem bardzo dumny z postawy dziewcząt. W całych rozgrywkach rozegraliśmy 10 spotkań. Niestety przegrywamy jeden mecz, dla nas najważniejszy. Były łzy, jednak z czasem docenimy ten srebrny medal. Widać, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Jeszcze raz bardzo gratuluje dziewczynom. Wielkie podziękowania dla rodziców za doping i wsparcie - przekazał trener Bartek Łyszczarz.

1. SP 7 Brodnica

2. SP Kcynia

3. ZSP 2 Strzelno

4. SP 3 Wąbrzeźno

Skład: Samanta Baranienko (br), Amelia Witczak, Matylda Smolińska, Inez Mrówka, Maja Kosmatka, Julia Majda, Klaudia Marks, Judyta Jackowska, Magdalena Jankowska, Klara Szczepańska, Julia Burzyńska, Lena Olędzka, Zofia Mantych, Judyta Świątkowska.

Materiał: Bartek Łyszczarz / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)