Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lutego 2024
Wiadomości z regionu

Włamywacze zatrzymani. Mężczyźni okradali działkowiczów

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Działania #wągrowieckiej Policji i doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych sprawców włamań, do jakich dochodziło na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Nad Nielbą" w Wągrowcu.

W lutym policjanci otrzymali sygnały od działkowiczów o uszkodzeniach wejść do altan, uszkodzonych kłódkach zabezpieczających pomieszczenia z narzędziami. Kilku właścicieli zauważyło również, utratę elektronarzędzi. Wskazywało to na działanie osób które pałały się okradaniem działkowiczów.

W związku z tymi zgłoszeniami podjęto działania wykrywcze, celem ustalenia sprawcy, bądź sprawców tych włamań.  Podjęto również działania prewencyjne związane ze skierowaniem patroli  bezpośrednio na teren działek, który jest terenem zamkniętym.

We wtorek 27 lutego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn 21-letniego i 23-letniego mieszkańca Wągrowca podejrzanych o wspólne dokonywanie włamań i kradzieży. Odzyskano również szerg skradzionych elektronarzędzi - były to m.in narzędzia wielofunkcyjne, wkrętarki, piłę łańcuchową, a nawet głośnik. Wróciły one już do swoich właścicieli.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy włamali się do co najmniej kilku budynków na terenach działek, ale też pouszkadzali drzwi, kłódki i zamki do pomieszczeń z których nic nie skradziono.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dotychczas sformułowanych zarzutów, a także złożyli wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: asp. Dominik Zieliński / KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 44 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Browarna, w dniu 29-02-2024 23:49:08 napisał:

    W Nakle Bogdan na działkach założył łącze WIFI z kamerą i teraz siedzi w domu i obserwuje bramę , jak by nie starczyła nagrywarka .Co tam , - ludzie zapłacą.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)