Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2024

Wycieczka do Akademii Wynalazców. Dzieci zamieniły się w małych chemików

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Dnia 8.05 uczniowie klas 2a i 3a ze Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką p. D. Żyto, p. P. Chojeckiej i p. A. Miszewskiej wybrali się na wycieczkę do Akademii Wynalazców w Bydgoszczy i wzięli udział w warsztatach chemicznych oraz robotyki i programowania.

Dzieci zamieniły się w małych chemików, wykonywały doświadczenia i kolorowe slimy. Następnie z klocków LEGO projektowały swoje roboty przy pomocy tabletów, ucząc się programowania. Uczniowie rozwijali swoją  kreatywność i wykorzystywali ją w praktyce, dobrze się przy tym bawiąc.

Wyjazd realizowany w ramach projektu “Odkrywamy świat nauki czyli kreatywnie i interaktywnie” dofinansowanego ze środków Gminy Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert nr 3 /2024 "Edukacja 2024".

Materiał: Patrycja Chojecka / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)