Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Wykryto nielegalną krajankę tytoniową. Kierowcy grozi więzienie

fot. pow.

fot. pow.

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła# 1000 kg nielegalnej krajanki tytoniowej do palenia. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT wyniosłyby ponad 1,1 mln złotych.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia zatrzymali w Bydgoszczy do kontroli samochód dostawczy. Kierujący pojazdem, poruszającym się z południa Polski, nie posiadał żadnych dokumentów przewozowych i nie potrafił odpowiedzieć jaki towar przewozi.

Mundurowi z KAS po przeszukaniu auta ustalili, że w przestrzeni ładunkowej pojazdu, w workach z tworzywa sztucznego, znajdowało się 1 000 kg krojonego tytoniu bez znaków akcyzy.

Nielegalny tytoń trafił do magazynu depozytowego KAS w Toruniu, a w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.
Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,1 mln złotych z tytułu nieuiszczonych należności podatkowych.

Kierowcy grozi wysoka grzywna, kara do 3 lat pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Materiał: Kinga Błaszczyńska główny specjalista IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    siekiera, w dniu 27-07-2021 01:05:32 napisał:

    I tak będę jarał fajki z przemytu. Nienawidzę tych rządów z układu w Magdalence!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Żel UV 5ml
7,50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Budowa hal
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)