Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 marca 2024

Zajączki zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Wizyta w Bożejewiczkach

fot. Beata Szymczak

fot. Beata Szymczak

11 marca grupy Biedroneczek i Gromadki Kubusia Puchatka #z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni wraz z opiekunami udały się na warsztaty wielkanocne do Bożejewiczek.

Na dzieci czekało dużo atrakcji i niespodzianek.Już na samym początku powitał nas pan Marchewka i serdecznie zaprosił nas do kolejki, którą pojechaliśmy do miasteczka Silver City.Tam już na nas czekały dwa zajączki , które zaprosiły nas do wspaniałej zabawy.

Na samym początku dzieci wykonały zajączki wielkanocne,wyrobiły i upiekły ciasteczka,a następnie je polukrowały.Po intensywnych pracach dzieci wykonały wspólną palmę wielkanocną, a następnie narysowały list do zajączka co zechciałyby od niego dostać na święta wielkanocne.Każdy list został włożony do "tajemniczego koszyczka". Dzieci odwiedziły również "sztuczną krówkę", na której można było zademonstrować skąd pochodzi mleko.Po wszystkich zabawach, pląsach dzieci zasiadły do wielkanocnego śniadania. Był tradycyjny żurek, biała kiełbasa, chlebek wielkanocny i wiele innych smacznych potraw.

Po kilku godzinach z wielkimi wrażeniami wróciliśmy do przedszkola.

Materiał: Beata Szymczak / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)