Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2021

Zebrania wyborcze. Kto znalazł się w zarządzie?

fot. MM

fot. MM

W minionym tygodniu w gminie Kcynia zorganizowane zostały zebrania sprawozdawczo–wyborcze w poszczególnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z uwagi na panującą pandemię, zebrania OSP odbyły się z kilkumiesięcznym opóźnieniem, a ich organizacja była możliwa wyłącznie dzięki poluzowaniu obowiązujących jeszcze do niedawna obostrzeń sanitarnych. Druhny i druhowie wchodzący w skład zarządów jeszcze poprzedniej kadencji, odczytywali sprawozdania z działalności swoich jednostek. Nie zabrakło również finansowych podsumowań oraz przedstawienia planów na rok bieżący. Zgodnie z przewidywaniami, obecni na zebraniach członkowie poszczególnych OSP jednogłośnie udzielili ustępującym zarządom absolutoria, by w dalszej kolejności przystąpić do wyboru nowych władz.
We wszystkich przypadkach druhowie zdecydowali się na przeprowadzenie głosowania w trybie jawnym. Oznaczało to, że same wybory trwały zaledwie kilka minut. Po przeprowadzeniu głosowania, wybrane przez druhów osoby do zasilenia składów zarządów, musiały się same ukonstytuować. Tutaj obyło się bez większych zaskoczeń, bowiem dotychczasowi prezesi poszczególnych jednostek utrzymali swoje stanowiska, a same składy zarządów nie uległy większym zmianom w porównaniu do tych z poprzedniej kadencji.
W zeszłotygodniowych zebraniach uczestniczyli również goście specjalni, m.in. burmistrz Kcyni Marek Szaruga, komendant powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Murawski oraz komendant gminny OSP w Kcyni Michał Olender. Przy okazji tegorocznych zebrań, wręczone zostały także odznaczenia dla zasłużonych druhów, które zgodnie z tradycją w przeszłości były wręczane podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Skład nowo wybranego zarządu OSP Górki Zagajne:
Prezes: Jurand Świerc
Naczelnik: Łukasz Jachim
Wiceprezes: Łukasz Kutowicz
Zastępca Naczelnika: Marek Michalak
Skarbnik: Robert Gnat
Sekretarz: Tomasz Świerc
Gospodarz: Jacek Osial

Skład nowo wybranego zarządu OSP Dziewierzewo:
Prezes: Lech Czarnecki
Naczelnik: Damian Łyszczarz
Wiceprezes: Jacek Kusz
Zastępca Naczelnika: Kamila Gogola
Skarbnik: Magdalena Majchrzak
Sekretarz: Zofia Wilczyńska
Gospodarz: Mateusz Janowiak
Kronikarz: Kaja Łyszczarz

Skład nowo wybranego zarządu OSP Kcynia:
Prezes: Robert Napierała
Naczelnik: Michał Kordylewski
Zastępca Naczelnika: Mikołaj Szalow
Skarbnik: Fabian Zmudziński
Sekretarz: Barbara Paszkiet
Członkowie Zarządu: Marcin Kaźmierczak, Adrianna Zmudzińska, Łukasz Schmidt, Maciej Wojciechowski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Żel UV 5ml
7,50PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
MEBLE PIOTR PASIEKA
Budowa stanu surowego
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)