Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

19 września 2021

Grand Prix Polski w tenisie stołowym. Świetna forma Julii Kowalskiej

fot. KS DEKORGLASS Działdowo

fot. KS DEKORGLASS Działdowo

Reprezentanci Dekorglassu Działdowo bardzo dobrze spisują się w# zawodach Grand Prix Polski – w turnieju seniorów do 1/4 finału awansował Samuel Kulczycki, a w rywalizacji młodziczek w 1/8 finału jest Julia Kowalska.

Zmagania młodziczek (ur. w 2009 roku i młodsze) odbywają się w Gliwicach, a Julia Kowalska gra wręcz koncertowo. W grupie wygrała po 3:0 z Martyną Stosio, Amelią Kramek i Mają Zarzycką, zaś w 1/16 finału pokonała Klaudię Bąk 3:0. O ćwierćfinał zmierzy się z Karoliną Białk.

W turnieju głównym seniorów w Zielonej Górze uczestniczyło trzech reprezentantów Dekorglassu. W grupie 2 zwyciężył Indywidualny Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców Samuel Kulczycki, który odniósł cztery zwycięstwa – z Konradem Kulpą 3:1, Arturem Danielem 3:0, Marcelem Błaszczykiem 3:0, Damianem Korczakiem 3:1.

Na 3 miejscach uplasowali się Patryk Lewandowski i Kamil Kurowski, którzy mieli po dwie wygrane i tyle samo porażek. W gr. 1 Patryk Lewandowski wygrał z Jakubem Stecyszynem i Sławomirem Doszem po 3:2 , a przegrał z Tomaszem Lewandowskim i Janem Zandeckim po 0:3. W gr. 5 Kamil Kurowski pokonał Adama Dosza 3:2 i Szymona Marciniaka 3:0 oraz uległ Miłoszowi Redzimskiemu 1:3 i Grzegorzowi Felkelowi 1:3.

W 1/8 finału Samuel Kulczycki wygrał z Grzegorzem Felkelem 4:2, a jutro o półfinał spotka się z Kubą Kwapisiem.
W spotkaniach o miejsca 17-24 Kamil Kurowski pokonał utytułowanego zawodnika gospodarzy Kamil Nalepę 3:0, zaś Patryk Lewandowski przegrał z Patrykiem Dziubą 2:3.

W turnieju kobiet Natalia Brzezińska (rocznik 2008) grała z dużo starszymi rywalkami, nawet o 7 czy 9 lat. Przegrała swoje mecze – z Julią Bartoszek 0:3, Alicją Łebek 0:3, Darią Kędzior 1:3, Anną Brzyska 0:3 oraz Elizą Brzęczek 0:3 – ale zebrała sporo doświadczenia.

Materiał: KS DEKORGLASS Działdowo

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)