Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 marca 2024

Zawody MDP w Mroczy. Nie zabrakło drużyn z kcyńskiej gminy

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

W sobotę 16 marca w Mroczy odbyły się V Halowe Zawody MDP #z terenu powiatu nakielskiego. Z gminy Kcynia wystartowały drużyny z Kcyni, Żurawi, Dziewierzewa (2 drużyny) oraz Górek zagajanych (2 drużyny).

Zmagania sportowe w tej formule cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży i opiekunów co przełożyło się na obecność 29 drużyn podczas zawodów.

Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy!

OSP Dziewierzewo IV i VIII miejsce

OSP Żurawia  V miejsce

OSP Kcynia VI miejsce

OSP Górki VI i VII miejsce.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)