Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lutego 2024

"Gazem walą, hańba!" Piątkowe sceny przed urzędem

fot. MaG

fot. MaG

W piątek od samego rana rolnicy protestujący pod Urzędem Wojewódzkim# w Bydgoszczy domagali się rozmowy z wojewodą Michałem Sztyblem. Gdy ten długo nie wychodził, protestujący sami ruszyli w kierunku urzędu. Przed napierającym tłumem w popłochu uciekał wicewojewoda Piotr Hemmerling. Zdenerwowani rolnicy rzucili za nim dwa baloty słomy i jajka. Policja użyła wobec protestujących gazu łzawiącego.

W piątek do Bydgoszczy wjechało kilkaset traktorów. Rolnicy żądali spotkania z wojewodą, by przedstawić mu swoje postulaty. Do protestujących wyszedł wicewojewoda Piotr Hemmerling, jednak rolnicy żądali rozmowy z wojewodą Sztyblem. Zebrani pod urzędem powoli tracili cierpliwość. - Już dwie godziny tu stoimy. Czekamy na wojewodę tutaj, nie ma żadnego wchodzenia do środka. Albo wojewoda wychodzi tu, albo nikt nie idzie. Żądamy, żeby wojewoda do nas wyszedł. Proszę wpuścić naszych przedstawicieli do środka. Brakuje mu odwagi, żeby wyjść do rolników - krzyczeli protestujący. Zniecierpliwieni rolnicy podjęli próbę wejścia do budynku urzędu na hasło wypowiedziane przez jednego z protestujących. - Pan wicewojewoda zaprasza wszystkich do środka. Idziemy! - wezwał przez megafon jeden z rolników. Kiedy spora grupa protestujących próbowała wedrzeć się do urzędu, wicewojewoda Hemmerling pospiesznie opuszczał plac. W kierunku drzwi urzędu poleciały jajka, a do środka rolnicy wrzucili słomę. Wówczas zainterweniowała policja. Wobec protestujących użyto gazu pieprzowego. Przed budynkiem rolnicy podpalili słomę, a nieopodal na Rondzie Jagiellońskim płonęły opony.

Po godz. 15.00 przedstawiciele strajkujących zostali wpuszczeni do urzędu na rozmowy.

- Przekazałem prośbę waszych przedstawicieli, aby nie później niż do wtorku, do końca dnia zostało zaprezentowane stanowisko Ministra Rolnictwa w sprawie wszystkich postulatów. Może mi nie ufacie ale moją prośbą jest, abyście spróbowali miasto udrożnić - zwrócił się do zebranych wojewoda. Jeden z protestujących rolników zaapelował z kolei od mieszkańców Bydgoszczy i zwrócił się z prośbą o zrozumienie. - Chciałbym przeprosić wszystkich mieszkańców Bydgoszczy za dzisiejsze utrudnienia i zwracam się z prośbą o zrozumienie nas. My walczymy nie tylko o swój byt, swoich rodzin, gospodarstw, ale też o dobro konsumenta i bezpieczeństwo Polski. Bo bezpieczny kraj to taki, który zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe dla narodu - stwierdził.

Rolnicy zapowiedzieli w przyszłym tygodniu powtórkę protestu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z piątkowego protestu, na którym zarejestrowano próbę wejścia rolników do budynku urzędu i reakcję policjantów - https://www.youtube.com/watch?v=I7HHQPtABzQ.

Oceń artykuł: 25 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (29) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (20)

  Kowalewo, w dniu 10-02-2024 19:13:49 napisał:

  Hemerling lepiej wyglądał w dziale z alkoholami w Biedronce niż na tym zdjęciu, tu jest smutny, a tam usmiechniety

  odpowiedz

  • 0 (36)

  Kg, w dniu 10-02-2024 19:48:08 napisał:

  No niestety za rządów w 2012 jeszcze gorzej było ,strzelali do górników z gumowych kul. I teraz będzie tak samo . Widać żeby do koryta się dorwać to wszystko się obiecuje. Ale ta władza to kompletnie nic nie robi. A ponoć z UE pieniądze miały być już na drugi dzień ,i co teraz się dowiadujemy że to ogromna ściema. I tak będzie wyglądać cały czas. 100 rzeczy obiecane , zero realizacji.

  odpowiedz

  • 1 (17)

  Wspierajmy rolników , w dniu 10-02-2024 19:53:17 napisał:

  To odpowiedzieć urzędowym gnojówka

  odpowiedz

  • 8 (26)

  AntyHemmerling, w dniu 10-02-2024 19:56:19 napisał:

  Wywalić Hemerlingowi przed domem gnojówkę, jak coś to mieszka on w GROMADNIE.

  odpowiedz

  • -1 (33)

  Pst, w dniu 10-02-2024 20:02:27 napisał:

  Pewnie byli bardzo grzeczni i słuchali poleceń i dlatego dostali gazem po oczach oj biedni ci rolnicy tylko nic nie mówią że utrudnili życie innym ludziom oraz działania służb porządkowych i medycznych

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (34)

  Micki , w dniu 10-02-2024 20:06:33 napisał:

  Brawo Tłusk j...bać karać nie wyróżniać teraz barany macie coście chcieli a lament się zacznie od lipca jak tarcza na prąd się skończy już się nie mogę doczekać.

  odpowiedz

  • 12 (28)

  Nakielanka, w dniu 10-02-2024 21:38:36 napisał:

  Hemerling dobrze stało się na Rynku w Nakle kiedy zagrzewałeś małolatów razem z nauczycielami do wykrzykiwania "wypiexxxxxć , 8gwiazdek , moja macica . A teraz stoisz jak baran i co miło jest?

  odpowiedz

  • 7 (25)

  :D, w dniu 10-02-2024 21:40:05 napisał:

  Palenie opon czyli gryzący w gardło dym i szczypiący w oczy jest super. Psiknięcie gazem na zdziczały naród oj oj!

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Rolnik, w dniu 10-02-2024 21:47:07 napisał:

  Hemmerling, Gromadno

  odpowiedz

  • 1 (23)

  KptREZERWY, w dniu 10-02-2024 22:32:08 napisał:

  Lać tych terrorystów pałami! Szkoda gazu! Brak szacunku dla owoców swojej pracy a oczekują sami szacunku!? Prostackie zachowania to proste metody wychowawcze!

  odpowiedz

  • 12 (16)

  strajk, w dniu 10-02-2024 22:46:29 napisał:

  Źle adresowane postulaty ,co ma zrobić wojewoda ? Problem jest europejski ,wszyscy mają ten sam kłopot . To podaż artykułów rolnych jest nadmiarowa ,powodując spadek cen, brak opłacalności . Konieczne poluzowanie niekontrolowanego importu zboża z powodu wojny spowodowało taki stan , choć było to całkiem zrozumiałe .Cała Europa nad tym się zastanawia , ma taki sam problem , "nie opłaca się " Wspierając Ukrainę płacimy wszyscy , - to od UE i światowej pomocy dla Ukrainy zależy ,czy będziemy mogli żyć bezpiecznie w naszym kraju .Wydaje się ,że wszyscy o tym zapomnieli . Jeżeli Polska wyjdzie z UE ,to gdzie będziemy sprzedawać nasze produkty Ukrainie ? Handel działa zawsze w dwie strony. Ceny absolutnie wszystkich towarów zależy wyłącznie od podaży, - całość można sobie uzmysłowić .

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Hehe, w dniu 10-02-2024 23:22:28 napisał:

  Nie dajcie się nabrać, prowokator krzyknął że wojewoda zaprasza wszystkich i rolnicy ruszyli do środka a policja użyła gazu. Nie przejmujcie się rolnicy i policjanci, każdy ma swojego Bakiewicza

  odpowiedz

  • 5 (33)

  z bydgoszczu, w dniu 10-02-2024 23:42:54 napisał:

  Toście się, wieśniaki, popisały. Brawa! Jak dotychczas byłem z wami, tak teraz tylko popieram postulaty, ale wszystkim uczestnikom dzisiejszych strajków bym znacjonalizował cały majątek i startujcie sobie od zera (a gospodarstwa przekazać dla imigrantów i niech pracują w państwowym gospodarstwie), skoro takim ludziom utrudniacie życie, to poznajcie drugą stronę. Trzodę tylko zrobiliście, gdy macie luźniejszy okres w roku, stwierdziliście, że utrudnicie prace wszystkim innym. Zamiast porządnie walczyć, trąbiliście cały dzień w miastach, uniemożliwiając odespanie pracownikom nocnej zmiany. Może teraz nauczyciele pojadą w sierpniu i będą trąbić pod gospodarstwami 22:00-4:00? Zamiast porządnie walczyć, wydłużyliście powrót z pracy do domu normalnym pracownikom. Sąsiadka będąca nauczycielką zamiast 30 minut, wracała przez was prawie 3 godziny. To może my w sierpniu wyjazdy z gospodarstw zablokujemy na pare godzin? Zamiast porządnie walczyć, zastawiliście miasto tak, że policja na sygnale musiała chodnikiem przejechać przy placu teatralnym. Ciekawe, ile osób przez was cierpiało w oczekiwaniu na ratownictwo medyczne? Zamiast porządnie walczyć, prawie któryś z was wyjebał na czerwonym świetle w tramwaj z Gdańskiej na Jagiellońską, krowa jadąc 2km/h zapomniała jak światła działają. Dobrze, że ten tramwaj tam był i dzwonił, jeszcze byście pieszych sprzątnęli. Tak trudno było uprzykrzyć się urzędasom, skupić się na placówkach publicznych? Co wam dało zakłócanie porządku, niszczenie infrastruktury, stwarzanie sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz zwykłe uprzykrzenie życia komuś, kto wam opłaca lekarzy, drogi, szkoły, transport publiczny, socjale? Z 500+ więcej pobieracie, niż KRUSu płacicie. My bez was jedzenie, ubrania i alkohol sprowadzimy zza granicy, ciekawe jak wy byście sobie poradzili bez naszego wkładu do gospodarki. Wszyscy potrafią protestować w normalny sposób, nieparaliżujący miasta, a zwracający uwagę na problem grupy społecznej, ale wy tacy gruboskórni i zahartowani, że protest w lutym tylko z ciepłej kabiny? Czemu wyjść na ulicę się boją, strach, że by było widać, że wstawieni? PS. Jeśli coś da się taniej sprowadzić, niż od pazerniaków lokalnych kupić, to jestem za sprowadzaniem. Nie dość, że rolnik z Ukrainy nie pobiera świadczeń socjalnych i nie korzysta z tego, co inni obywatele opłacają, to jeszcze mi życia nam życia codziennego nie uprzykrza. A wkład do gospodarki macie prawie taki sam, tylko 700zł do KRUSu i bajlando na pole na podwójnym gazie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (25)

  XYZ, w dniu 11-02-2024 01:17:13 napisał:

  Zawsze popierałam i szanowałam pracę rolników, ale przekroczyli granicę przyzwoitości . Pisowscy rolni rebelianci zamiast przeprowadzić strajk pokojowo to po pisiorsku ze słomą i oponami zrobili rewoltę , gdzie oni byli jak rządził PIS i na każdym kroku bywali przez 8 lat oszukiwani.

  odpowiedz

  • 0 (26)

  Na lewo patrz..., w dniu 11-02-2024 02:03:22 napisał:

  Jakby tęczowi protestowali i ta od błyskawic M.Lempart to by Hemmerling im czerwony dywan rozłożył i obiadkiem podjął..aborcja i tabletka dzień po,to jest ważne dla obecnie rządzących,a nie rolnictwo..

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Kierowca, w dniu 11-02-2024 08:01:24 napisał:

  Pan Hemmerling jest bardzo skuteczny, ledwo co został zastępcą wojewody , a odrazu został odwołany pełniący obowiązki burmistrza w Kcyni Pan Niemczyk z pis-u , a został powołany na to stanowisko kolega partyjny co spowodowało cudowne ozdrowienie Pana dyr. z szkoły w Dobieszewie. Na układy nie ma rady. Pan Hemmerling jest mistrzem w manipulowaniu ludźmi.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Ewa, w dniu 11-02-2024 08:03:06 napisał:

  Do Kierowca. Dokładnie w punkt .

  odpowiedz

  • -9 (25)

  Ja, w dniu 11-02-2024 09:18:15 napisał:

  Policja gazem ? Oni nie rozumieją że za chwilkę nie będą mieli co do gara wrzucić .Rolnicy powinni zrobic to co na zachodzie policja gazem rolnicy gnojówka i to ostro .Uciekać z horej uni .Oni niszczą Polskę ziemie polskie rolnictwo nie wolno na to pozwolić.

  odpowiedz

  • 7 (17)

  miejski niewdzięcznik, w dniu 11-02-2024 09:50:52 napisał:

  Większość rolników głosowało na piSS, Mieli swojego komisarza w UE, niejakiego wojciechowskiego. Jakoś nie widziałem takich zadym, a teraz od razu protesty. A swoją drogą jak chcecie palić opony, to sobie na podwórku palcie, a nie ludziom pod oknami. Za to powinny być od razu wyłapywani przez policję i mandaty walone grube. A nie typ wrzuca opony do ogniska, podlewa to olejem czy innym g... a policja się na to spokojnie patrzy.

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Mateusz, w dniu 11-02-2024 13:10:14 napisał:

  Tempe Nakloki nie kumają że jak rolników dojadą to żywność będzie droga w chu...., to jest ekonomia Nakloki. Dalej ukrom wchodźcie w D. Pozdrawiam z Bydgoszczy wieśniaki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Alfons, w dniu 11-02-2024 14:14:10 napisał:

  Trzeba było wezwać na pomoc tych młodych co byli wypchnięci a ulice z wulgarnymi okrzykami j.....c Pis Panie vice

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Ja, w dniu 11-02-2024 18:45:09 napisał:

  Do z Bydgoszczy.Wiesniak to jesteś ty będziesz żarł techniczne świństwo ze wschodu jak nie szanujesz swojego .Niech żaden oszołom nie próbuje niszczyć polskiego rolnictwa pogonimy gdzie ich miejsce

  odpowiedz

  • 1 (3)

  monika wu, w dniu 11-02-2024 20:48:01 napisał:

  wicewojewodo - do Kcyni wracaj wymieniac burmistrzów!!! swietnie Ci to idzie!!!

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Emeryt, w dniu 11-02-2024 22:13:33 napisał:

  Mamy następny argument, aby doprowadzić do zakazu działalności PiS, jako organizacji nacjonalistycznej i skrajnie niebezpiecznej.Prowokacja to ich główne hasło.Trzeba mieć świadomość, że to "dzięki" nim użyto gazu.Jaruś na pewno zadowolony, znów wina tuska

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Kkkk, w dniu 11-02-2024 23:06:35 napisał:

  Wstyd mi za Was, Nakielanie , za Wasze teksty, niejednokrotnie błędnie napisane, jakbyście omijali słownik ortograficzny. Obrzucacie m.in. Pana Hemmerlinga błotem. Walicie g...we własne gniazdo zwane Nakłem. Na to stać tylko próżnych ludzi, bo kto ma rozum i potrafi go używać, emigruje z tego miasteczka

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Marian , w dniu 12-02-2024 11:38:33 napisał:

  Rolnicy zakochali się w Pisie który nie zrobił dla nich nic. Poza tym PiS zrobił rolnikom dziecko a Ci chcą żeby Tusk zapłacił im alimenty.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)