Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

09 maja 2024

"Żywa reklama książki". Akcja promująca czytelnictwo

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza# i Bibliotek Szkolnych. Święto to, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

Z tej właśnie okazji, nauczycielki bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie – p. Anna Ososko i p. Maria Kamińska zorganizowały akcję promującą czytelnictwo – „Żywa reklama książki”.

Uczniowie z klas III – VIII, przez cały dzień prezentowali społeczności szkolnej własnoręcznie przygotowane koszulki reklamujące swoje ulubione książki i ich bohaterów. Podczas wszystkich przerw spotykali się z rówieśnikami, by „zarażać” pasją czytania, zachęcać i namawiać do przeczytania właśnie ulubionej przez siebie pozycji książkowej. Zainteresowanie akcją było duże!

Myślimy, iż każdy sposób jest dobry na promowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży! A zatem zapraszamy do szkolnej biblioteki, nie tylko po lektury!

Materiał: Maria Kamińska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)