Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

14 maja 2024

Wydarzenia majowe w gminie Kcynia

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Przed nami kolejne wydarzenia w gminie Kcynia! Poniżej szczegóły!

14 maja  Spotkanie w ramach cyklu "Ciekawość świata"g. 17.30 w sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Kcyni, ul. Rynek 23. Naszym gościem będzie ks. dr Marcin Puziak, który przybliży postać i dorobek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).

20 maja Uroczystości 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino

20 maja w Kcyni odbędą się Wojewódzkie Obchody 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

W programie kcyńskich uroczystości 20 maja znalazły się m.in. złożenie kwiatów na grobie uczestnika bitwy Albina Rudasia, tematyczne wykłady - dr. Sławomira Łankieckiego i dr. Adama Węsierskiego oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Dlaczego w Kcyni?  Wiemy o dwóch uczestnikach bitwy, którzy pochodzą z naszej gminy. To Wojciech Spławski pochodzący z Turzyna, uczestnik bitwy, 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, pochowany na cmentarzu Monte Cassino. Drugą osobą jest Albin Rudaś, pochowany na kcyńskim cmentarzu, uczestnik bitwy, który od 1947 r. mieszkał w Malicach. Ten fakt stał się przyczynkiem do organizacji wydarzeń w Kcyni, które są inicjatywą Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Kuranta.

24 maja Sołectwa z kijkami - rajd leśny

Będzie to rajd wyjątkowy, w całości prowadzący trasą leśną liczącą 7 km. Prosimy o dostosowanie ubioru do pogody oraz warunków leśnych (spray na kleszcze, komary).  W lesie zachowujemy czystość, spokój, pamiętamy, że to my jesteśmy w nim gośćmi.  W przypadku załamania pogody – burze, wiatr, ulewny deszcz, nie spotykamy się. Stosowny komunikat pojawi się na stronie www.kcynia.pl oraz na Facebooku.  Zapewniamy wodę, słodki poczęstunek, wsparcie instruktora NW.  Prosimy w miarę możliwości zabrać ze sobą koce piknikowe.

UWAGA!!! Obowiązują zapisy! Tel. 52 589 37 20 wew. 115 lub na priv Gminy Kcynia na Facebooku.

26 maja Koncert z okazji Dnia Matki

Już 26 maja br., w Sali Zakładu Poprawczego w Kcyni, wybrzmią najpiękniejsze pieśni i piosenki o mamie. Utwory operetkowe, musicalowe i przeboje światowe przed kcyńską publicznością zaśpiewają: Agnieszka Wawrzyniak, Bartosz Kuczyk i Klaudiusz Kapłon, a na akordeonie zagra Andrij Melnyk.

1 czerwca Gminny Dzień Dziecka

W sobotę, 1.06.2024 r. na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Start o godz. 11:00. W programie: darmowe dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, kreacje balonowe, kolorowe warkoczyki. Dobra muzyka i zabawy z animatorem. W przypadku złej pogody impreza odbędzie się w sali gimnastycznej SP przy ul. Wyrzyskiej.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)